سایت Military-today درباره “تانک سبلان” نوشت: درسال ۲۰۱۴ از این تانک رونمایی شد و این یک مدل بسیار تکامل‌یافته‌تر از تانک M47 بوده که به توپ ۱۰۵ میلی‌متری مجهز بوده و این تانک دارای قابلیت سیستم کنترل آتش (Fire Control System) است که قابلیت‌های بسیار مناسبی دارد.این سایت در مورد ویژگی‌های “تانک سبلان” می‌نویسد: این تانک با کاربری قریب به ۴ خدمه، وزن ۵۰ تن، طول ۵/۸ متر، قابلیت چرخش ۳۶۰ درجه، بیشترین سرعت در جاده ۵۰ کیلومتر بر ساعت و برد ۵۰۰ کیلومتر یکی از تانک‌های بهسازی‌شده ایران است که قابلیت‌های بسیاری دارد.

سایت Armyrecognition درخصوص “تانک سبلان” اظهار داشت: تانک مذکور توسط جهاد خودکفایی ارتش جمهوری اسلامی ایران ساخته شده و دارای جنگ‌افزارهایی از جمله: اسلحه ۱۰۵ میلیمتری و یک مسلسل کوکسیال ۷/۶۲ میلیمتری است و سیستم‌های ارتباطی جدید و سیستم‌های طیف‌یاب لیزری از تجهیزات دیگر این تانک است.

سایت Global Security در این‌باره نوشت: تانک بومی جدید ایران به اسم “سبلان” در مارس ۲۰۱۴ رونمایی شده است.

این سایت از قول امیر سرتیپ “احمدرضا پوردستان” اضافه کرد: این تانک توسط جهاد خودکفایی ارتش جمهوری اسلامی ایران ساخته شده است.

سایت مذکور خاطرنشان کرد: تانک سبلان بر اساس دانش بومی و طراحی شده از ۲ تانک ذوالفقار و صمصام است و دارای سیستم کنترل آتش و سیستم‌های پیچیده ارتباطی است.

سایت Middleeastdefence نوشت: ایران از تانک جدیدی رونمایی کرده که ورژن تغییریافته تانک ذولفقار و  صمصام بوده و دارای ابزارها و دستگاه‌های پیچیده‌ای است.

نهضت قطعه‌سازی در ارتش جمهوری اسلامی ایران به گفته امیر سرتیپ “احمدرضا پور‌دستان” فرمانده نزاجا  کلید خورده و باید در آینده منتظر دستاوردهای جدید و ویژه‌تری از ارتش باشیم که این امر با وجود متخصصین در نیروهای مسلح تحقق می‌یابد.