پوردستان با تاکید بر این که پشتیبانی بالگردی از تمامی مرزهای کشور به عهده نزاجاست‎، گفت: ماموریت دیگر نیروی زمینی ارتش، استقرار سامانه‎های پدافند هوایی در کشور تحت شبکه یکپارچه بوده و اولین ماموریت نزاجا نیز مراقبت از مرزهاست که در این خصوص حفاظت از مرزهای غربی بر عهده نیروی زمینی ارتش قرار دارد.‎ فرمانده نیروی زمینی ارتش ادامه داد: نزاجا از اصلی ترین یگان‎هایی است که در حوادث غیر مترقبه می‌تواند به مردم کمک کند. وی با بیان این که ارتش یکی از بزرگترین خیرین مدرسه ساز است‎، گفت: با کسب مجوز از ستاد کل، زمین برای ساخت مدرسه اختصاص می‌دهیم‎. پوردستان اظهار داشت: رزمایش محمد رسول الله(ص) ۲ در جنوب غرب کشور و با به کارگیری تسلیحات جدید در اسفند ماه سال قبل برگزار شد و رزمایش جنگال نیز خرداد ماه امسال در منطقه نصرآباد اجرا می‌شود‎.

فرمانده نیروی زمینی ارتش در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که تهدید گروهک‎های تروریستی و تکفیری را خیلی تهدید نظامی نمی‎دانیم‎، گفت: نیروهای مرزبانی و سپاه در شرق کشور توانمندی‌های خوبی دارند‎ و ما هم اگه نیاز باشد در کنار آنها خواهیم بود. پوردستان اضافه کرد: با اقدامات و پیگیری‎های سیاسیون و ستاد کل دیگر شاهد حوادث تروریستی در جنوب شرق نخواهیم بود‎. وی با تاکید بر این که تهدیدهای ما در حوزه ناهمطراز و جنگ‎های نیابتی است، ادامه داد: با توجه به شکست‎های دشمن استکباری، آنها تغییر راهبرد داده و به جنگ نیابتی روی آورده‎‌اند و گروه‎هایی مثل داعش و بوکوحرام به نیابت از استکبار جنایت می‌کنند‎. فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: گروهک‎های تروریستی قابلیت و انعطاف دارند و ایجاد رعب می‌کنند که ما نیز برای مقابله در این حوزه و انتقال و جا به جایی سریع نیروها خیلی کار کردیم‎ و تک تیراندازها در این موضوع نقش موثری دارند‎.

پوردستان گفت: با توجه به محدود بودن منابع آب، قابلیت‎های دفاعی برای مراقبت از این منابع دیده شده ولی فعلا تهدیدی در این حوزه نمی‌بینیم‎. وی در ادامه سخنان خود اظهار داشت: دستاوردهایی که در آینده رونمایی می‌شود، برای تولید انبوه در اختیار صنایع دفاعی قزار خواهد گرفت. فرمانده نیروی زمینی ارتش با بیان این که ما در رزمایش جنوب غرب، پهپادهای انتحاری را نیز مورد آزمایش قرار دادیم، گفت: به دنبال افزایش بُرد و مداومت پروازی پهپادهایمان هستیم‎ و سال آینده پهپادهای نزاجا به موشک و راکت مسلح می‌شوند‎. پوردستان افزود: البته این تسلیحات در روی آنها نصب شده ولی هنوز تست پروازی نشده‌اند. وی ادامه داد: این پهپادهای انتحاری، مانند بمب‎های پرنده دست ما را در میدان نبرد بلندتر خواهند کرد.

فرمانده نیروی زمینی ارتش در بخش پایانی سخنان خود به موضوع یمن اشاره کرد و گفت: متجاوزینی که امروز به یمن حمله کردند قطعا شکست خواهند خورد. پوردستان با تاکید بر این که حرکت‎های عربستان پسندیده نیست، اظهار داشت: به ارتش عربستان توصیه میکنم دست از این کار بر دارد زیرا شکست سنگینی می‎خورد‎. وی ادامه داد: ارتش عربستان یک ارتش اجاره ای است و هنوز گلوله ای به سمتشان شلیک نشده، آثار شکست را در آنها می‌یینیم وای به روزی که چهارتا ترقه در ریاض منفجر شود.