خط تولید بمب هوشمند دوهزار پوندی( 912 کیلو گرم ) قاصد و خطوط چهارگانه تولید مهمات کالیبر کوچک‌کننده نفوذ‌ کننده ثاقب با حضور وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در سازمان صنایع دفاع وابسته به وزارت دفاع افتتاح شد.
بمب قاصد بمبی است هوا به زمین، هدایت‌شونده و دور برد، که با بهره‌گیری از پیشرفته‌ترین فناوری‌های روز جهان طراحی شده است و نیاز نیروی هوایی کشورمان را به یک سلاح توانمند هدایت‌گستر و دور ایستا تامین می‌کند.
وزیر دفاع از تولید انبوه این نوع از تسلیحات خبر داده است معتقد است که ساخت و تولید انبوه بمب قاصد ضمن نشان دادن قدرت طراحی و تولید صنایع دفاعی وزارت دفاع توان دفاعی ایران را به نحو چشمگیری افزایش خواهد داد...این نوع بمب ازنوع تسلیحات استراتژیک محسوب شده و تولید آن اکنون در دست معدود کشورهایی میباشد.
همه مراحل تحقیق، طراحی وتولید این بمب دوهزار پوندی توسط متخصصان هوشمند و اقتدار آفرین وزارت دفاع انجام شده است. گفتنی است تولید این بمب خشم شرکتهای تسلیحاتی غربی را بر انگیخته است. رسانه های خبری اسراییل و امریکا طبق معمول به کوچک نمایی این دستیافت بزرگ اقدام مینمایند. به هر حال وزارت دفاع با تمام قوا در حال برآورده نمودن تمامی نیازهای یک نیروی مسلح مقتدر و قدرتمند است...